Nevýhody

 

Zde si popíšeme nevýhody e-cigarety(e-kouření)

Závislost na elektrické energii


E-cigareta je na tom podobně jako mobilní telefon.Když nemáte nabitou baterii, je s ní ámen.Výdrž baterií je v závislosti na druhu e-kuřiva od cca 2. do 6.h, při běžném užívání. Tato skutečnost tak vyžaduje mít, alespoň 1.-2. náhradní baterie a v ideálním případě ještě takzvané osobní přenosné dobíjecí pouzdro, které umožňuje dobíjet baterie i tam, kde není dostupná el.energie.


Závislost na nikotinu


Většina e-kuřáků se rekrutuje z normálních kuřáků a tak jejich závislost na nikotinu samozřejmě přetrvává.Vzhledem k tomu, že e-cigareta se kouří podobně jako normální cigareta, zůstává i zavislost psychická. Při e-kouření je totiž zachován takřka celý tzv.: rituál kouření.Odpadají jen jeho otravné části, jako je hledání zapalovače a pak zhasínání nedopalku.


Nechtěná pozornost


Tato nevýhoda je individuální, ale lidé kteří nemájí rádi pozornost svého okolí, ji budou brát jako mínus.Pokud si totiž na veřejnosti rozhodnete dát e-cigaretu, tak jakmile to nebudete maskovat, zákonitě přitáhnete pozornost Vašeho okolí a to nehovořím jen o nekuřáckém prostředí.Ve většině případů to skončí drobnou přednáškou o e-cigaretách.:-))


Životnost komponent


Toto je pravděpodobně největší nevýhoda e-kuřiva obecně.Vzhledem k tomu, že výroba e-cigaret je v podstatě takřka ve všech případech záležitost čínských továren, je jejich kvalita, druh od druhu a někdy i kus od kusu různá.Existuje mnoho továren, které dělají e-cigarety různých druhů, ale jen několik jich má opravdu přísnou výstupní kontrolu kvality.Bohužel většina českých prodejců u e-cigaret neuvádí výrobce, ani druhové označení e-cigarety a je pak velice těžké dopátrat, odkud cigarety pochází a případně si sehnat dostatek referencí, na kvalitu výrobků konkrétního výrobce.Při nákupu e-cigarety, je tedy potřeba tyto informace z prodejce dostat, jinak kupujete tzv. zajíce v pytli a ekuřákem nebudete nejspíš moc dlouho. 

 

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah